ВІДСОТКИ ЗА ДИТЯЧЕ ОЧІКУВАННЯ: ЯК ШТРАФУЮТЬ НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Дата: 23.07.2024 15:45

Потреби воєнного часу не змістили акценти – сплата аліментів й зараз перебуває на особливому контролі та забезпечується роботою державної виконавчої служби.

Для виконання кожного судового рішення громадяни мають розумні строки, дотримуючись яких, можна не хвилюватися за правові санкції. Порушення ж часових рамок загрожує обмеженнями, котрі завдадуть незручностей у повсякденному житті та зрештою змусять вчинити відповідні дії.

Варто пам’ятати – при заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці, державний виконавець розпочинає застосовувати до боржника примусові заходи впливу (накладає арешт на майно, банківські рахунки тощо). А у випадку, коли така заборгованість перевищує обсяг платежів за 4 місяці, до громадянина застосовуються вже тимчасові обмеження у праві:

•      виїзду за межі України;

•      керування транспортними засобами;

•      користування зброєю;

•      полювання.

Крім цього, законодавством передбачена й сплата штрафу, у разі прострочення платником аліментів щомісячних перерахувань, котрі не скасовуються навіть у воєнний час. Відтак:

• за 1 рік несплати аліментів додатково стягується 20% від загальної суми боргу;
  • за 2 роки – 30%;
  • за 3 роки – 50%.