УКЛАЛИ ДОГОВІР – НЕ ПІШЛИ ДО СУДУ: ЯК БАТЬКАМ ДОМОВИТИСЬ ПРО АЛІМЕНТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДИТИНИ

Дата: 14.02.2024 13:45
Кількість переглядів: 150

Фото без опису

Свідомо, практично та відповідально – слова, що найкраще характеризують такий правочин як «Договір про сплату аліментів». Ця угода регламентована Сімейним кодексом України та є цивілізованою альтернативою батьківським суперечкам про фінансове майбутнє дитини, що іноді відбуваються у залі судових засідань.

Як зазначила Ірина СВИСТУН, начальниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, домовленість між батьком та матір’ю стосується головного – розміру та строків надходження визначеного обсягу дитячих коштів. Окрім цього, в документі можна вписати інформацію про засоби забезпечення виконання аліментних зобов’язань, а саме неустойку (пеню).  Повертаючись до розміру щомісячних надходжень, батьки вправі самостійно встановлювати їх межі, проте слід памятати про мінімальний гарантований розмір аліментів. Так, сума грошей не може бути меншою за законодавчо встановлену для дитини відповідного віку.

Договір про сплату аліментів складається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Для його отримання приватному чи державному нотаріусу слід подати:

  • заяву про вчинення виконавчого напису;
  • оригінал нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів на дитину;
  • документи, що підтверджують безспірність заборгованості та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.

Вже маючи виконавчий напис нотаріуса, можна звернутися до виконавчої служби про стягнення заборгованості по аліментним платежам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь