Нарада з питань забруднення водного фонду р.Уди та Сіверський Донець

Дата: 31.03.2021 08:51

Подія, що відбудеться в приміщенні Новопокровського будинку культури 31 березня 2021 року о 14.00, ініційована Новопокровською селищною радою і має мету налагодити продуктивну взаємодію нашої ради, органів місцевого самоврядування сусідніх громад, активних представників громадськості, природоохоронних громадських організацій, екологів, юристів в напрямку подолання екологічної катастрофи державного масштабу - колосальне забруднення русел річок Уди та Сіверський Донець відходами переробки полімерів.

В планах цієї зустрічі є:

? створити спільну робочу групу;

?розпочати роботу по формуванню висновків до:

- природоохоронних інстанцій,

- профільних департаментів, управлінь, міністерств,

- уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,

- Прокуратури.

Активісти, Національна Поліція, представники Державної екологічної інспекції ХОДА, журналісти національних та місцевих телеканалів зафіксували витік неочищених промислових та каналізаційних стоків з ДП "Підприємство державної виконавчої служби N100", в яких була дуже велика кількість дроблених пластикових відходів різного типу полімерів. Це підприємство розміщується на території ДУ "Темнівська виправна колонія N100" в с. Темнівка (Безлюдівська селищна рада Харківського району). Виробничі потужності стоять на березі річки Уди.

Вказаній проблемі вже багато років. Місцеві мешканці вперше почали помічати пластикову крихту в річці ще в далекому 2015 році. До природоохоронних інстанцій постійно надходять скарги, відбуваються перевірки, які встановлюють порушення, та досі винні не покарані, а річку підприємство і далі забруднює!

26 березня 2021 року розпочалася чергова перевірка підприємства Екоінспекцією. Її результати мають бути 31 березня. Підприємство, порушуючи законодавство, не допустило заявника бути присутнім на перевірці.

Масштаби катастрофи навіть важко осягнути. Води річок розносять пластик на сотні кілометрів. Гинуть птахи, риби, та інша живність, поїдаючи синтетичні матеріали. Шматочки полімерів з часом розпадаються на часточки нескінченно малого розміру, проникають у питну воду , харчові продукти, живі організми. Вплив мікропластику на організм людини ще до кінця не вивчений.

Вже зараз зрозуміло, що видалити цей пластик з наших водних артерій практично неможливо! Шкода довкіллю величезна!

Тож дуже важливо об'єднатися і діяти ефективно і злагоджено для припинення злочинного забруднення нашого водного фонду! Долучайтеся!

План проведення круглого столу "Налагодження взаємодії між ОМС для вирішення проблеми забруднення пластиком  річки Уди та Сіверський Донець".

14.00 -14.15 реєстрація учасників.

14.15-14.25- Олена Слабінська , голова Новопокровської селищної ради.  Вступне слово.

14.25 -14.40 Анна Смоловик, депутатка Новопокровської селищної ради. Презентація (проблематика і факти).

14.40-15.00 Олександр Богданіс, координатор ГО "Зелений Фронт".  Шляхи вирішення проблеми.

15.00-15.15 Атемасова Тетяна - доцент каф зоології і екології  тварин ХНУ ім.Каразіна та Сінна Олена, кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії та картографії ХНУ ім. Каразіна.

15.15-15.45 виступи учасників - представників ОМС місцевих та районних рад, обговорення.

15.45 кава , неформальне спілкування.

Лінк для участі онлайн.

Підключитися до конференції Zoom